Lužické hory

Při návrhu a koncepci této zahrady nám dali majitelé domu volnou ruku, jediné co nás omezovalo, byla poloha domu, technologická náročnost a přání investorů, kterým bylo navrhnout zahradu s malými požadavky na údržbu rostlin.

Vhodně zvoleným výběrem materiálů a rostlin jsme docílili harmonického a přírodního stylu zahrady. Do návrhu jsme také vnesli moderní prvky a materiály.

Zahradu jsme rozčlenili na několik funkčních celků, které jsou logicky propojeny a doplněny o sortiment rostlin, který se převážně skládá z okrasných trav. Okrasné trávy jsou nenáročné na údržbu a pěstování přičemž mají téměř celoroční efekt. Co by to bylo za zahradu, na které by nebyly stromy. My jsme zvolili okrasné třešně s červeným olistěním a zkombinovali jsme je s borovicemi a listnatými keři. Dominantou a centrem zahrady je terasa s velkým bazénem, který navazuje na blízké okolí domu.

Záhony jsou osázeny trvalkami a keři, které tvoří celoroční efekt proměnlivosti tvarů a barev. Zajímavým prvkem zahrady se stala námi navržená designová lavička.