Litoměřice

K zrekonstruované vile ve staré zástavbě Litoměřic patří menší zahrada, na které chtěl investor vytvořit parkovací místa pro automobily, aby neměl problém s parkováním v ulici před domem. Dalším požadavkem bylo navrhnout jeden bezbariérový přístup od parkovací plochy na zahradu a druhý bezbariérový přístup ze zahrady do domu. Součástí návrhu je řešení opěrných zídek, zpevněných ploch, schodišť, umístění altánu a výsadeb zeleně, které mají ozelenit technické prvky a začlenit je do zahradního prostoru.

Při projektování jsme pracovali s klasickými i moderními prvky, abychom zachovali historickou hodnotu vily a zároveň vnesli do zahrady moderní materiály. Vhodné a citlivé propojení klasických a moderních materiálů působí neotřelým dojmem. Mezi hlavní použité materiály patří žulová kostka, ocel v antracitové barvě a pohledový beton.

Plocha pro auta je dostatečně velká pro manipulaci při najíždění i vyjíždění. Praktický a estetický přístřešek zakryje pohled na stojící auta tak, abyste neměli pocit, že vám stojí auta přímo na zahradě. Konstrukce je doplněná o zelenou střechu a popínavé rostliny na lankovém systému. Estetický dojem zvyšuje okrasný záhon se solitérními stromy.

U domu je počítáno také s místem pro nabíjecí stanici elektromobilu. Automatická brána zajistí pohodlný vjezd a výjezd z pozemku. Před domem je situovaný přístřešek se zelenou střechou, ve kterém budou schované popelnice a jízdní kola. Předzahradu tvoří vícekmenný solitérní keř v cortenové nádobě, menší stromy, živý plot z tisů a okrasné záhony hortenzií a doprovodných trvalek a okrasných trav.