Litoměřice

Zahrada může sloužit pro řadu aktivit a  časem se může měnit podle vašich potřeb. Naším úkolem v této ladné zahradě bylo navrhnout altán a propojit ho se zázemím vnitřní sauny, to vše na malém prostoru, kde hrál roli každý centimetr.

 Vhodným konceptem jsme vytvořili dostatečně velký altán se zelenou střechou, který slouží především pro relaxaci. Altán je navržen z ocelových profilů v antracitové barvě, z dřevěných latí a z masivní konstrukce dřevěných hranolů. Dřevěná terasová prkna v altánu pozvolně přecházejí v přírodní kamennou dlažbu. Uprostřed wellness zóny je nerezový bazének, který slouží pro letní nebo posaunové osvěžení. Bazén se dá zakrýt pojezdovou terasou, která zajíždí pod podlahu v altánu. Kolem bazénku je prostor pro dvě lehátka, na kterých se můžete slunit do pozdních odpoledních hodin. Soukromí zabezpečují vzrostlé bobkovišně, jejichž estetický efekt a ucelenost je podpořena hliníkovou zástěnou.  Kamenná cesta lemovaná pozinkovaným ocelovým obrubníkem vede do dalších částí zahrady.

Dalším zadáním bylo navrhnout vhodné uzavření a odclonění zahrady od pohledů z ulice tak, aby byl zachován pohodlný průchod. Pro provázanost prostoru jsme zopakovali ocelové a hliníkové materiály v antracitové barvě, které byly použity pro stavbu altánu. Vytvořili jsme bytelnou konstrukci, která je z jedné strany vyplněná uzamykatelnou brankou z hliníkových lamel a z druhé strany je vyplněná lankovým systémem pro popnutí stěny stálezelenou hlohyní šarlatovou.

Galerie

Celkový dojem, pečlivý výběr materiálů a provázání designu s vilou ve staré zástavbě představuje návrh technického řešení, které podává efektivní a luxusní řešení dílčích částí prostoru.