Rostliny v interiéru mají svoje nezastupitelné místo, produkují kyslík, zvyšují vzdušnou vlhkost, zachycují prach, tlumí hluk a ještě pozitivně působí na lidskou psychiku. Tak už víte, proč je dobré mít doma živé rostliny!

Zelenou barvu rostlin lidé vnímají pozitivně, protože tato barva symbolizuje život, mládí a přírodu. Dejte odpočinout vaším očím, pohleďte na svěže zelené listy rostliny a pociťte to uvolnění. Výzkumy dokazují, že rostliny na pracovištích vytváří přátelštější podmínky. Řada studií také dokazuje čištění vzduchu pomocí rostlin. Takzvané biočištění vzduchu v interiérech spočívá v tom, že rostliny absorbují škodlivé látky z ovzduší. Škodlivé látky se ukládají v rostlině. A o jakých škodlivých látkách je řeč? O těkavých organických rozpouštědlech obsažených například v kosmetice, úklidových prostředcích, osvěžovačích vzduchu, barvách a lepidlech. Jsou to látky obsažené v mnoha věcech, které nás obklopují. Dalším zdrojem znečištění může být oxid uhelnatý obsažený například v (cigaretovém) kouři.

Moderní budovy často trpí suchým vzduchem z klimatizovaných prostorů a vytápění. I tady vám mohou rostliny pomoci se zvýšení vzdušné vlhkosti. Dalším benefitem je snížení hlučnosti a prašnosti v interiéru.

Interiérové rostliny jsou součástí zdravých interiérů!

Benefity rostlin v interiérech:

  • vkusný doplněk interiérů
  • čistí vzduch (nejúčinějším biočističem je aglaonema, břečťan, ledviník, tchýnin jazyk, zelenec, filodendron, anthurium a lopatkovec)
  • pozitivně působí na lidskou psychiku
  • snižují prašnost a hlučnost
  • zvyšují vlhkost vzduchu
  • vzdělávají

Další články

Rostliny v interiéru mají svoje nezastupitelné místo, produkují kyslík, zvyšují vzdušnou vlhkost, zachycují prach, tlumí hluk...
Stavíte dům a chcete vybudovat smysluplnou zahradu nebo si vaše zahrada žádá změnu? Kladete si...
Potřebujete pokácet strom a nevíte, jestli se obejdete bez povolení o kácení? Pokud řešíte tuto...
Že jste o tom nikdy neslyšeli? Chyba! Inventarizace zeleně vám ušetří nemalé peníze. Každý majitel...

You must be logged in to post a comment.